Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

R. Süleyman ÖZDİL
Değerli Ortaklarımız,
 
2016 yılında yaşadığımız zorlu sürecin ardından, 2017 yılında istikrarlı bir büyümeye imza atan Ülkemiz ekonomisi, son verilerle %11'i aşan büyüme rakamı ile G20 ülkelerinin tamamından daha iyi bir performans sergiledi.
 
Bu süreçte gayrimenkul sektörü ise, doğası gereği artarak devam eden talep faktörüne ek olarak, planlanan ve inşası devam eden mega yatırımlarla Türkiye ekonomisine ivme kazandırmaya devam etti. Etkisi yıl boyunca süren maliyet artışları ve döviz kurlarındaki dalgalanmalara rağmen sektör, büyüme hedeflerini yakalamayı başardı.

Sektör genelinde 2017 yılında elde edilen başarılar ve görülen eksiklikler, gayrimenkul sektörünün 2018 yılı gündeminde, kentsel dönüşüm, gayrimenkule dayalı finansal ürünlerin yaygınlaştırılması ve konut kredilerinde aylık yüzde 1'den düşük faiz oranlarının tekrar yakalanması gibi unsurların önemli olacağını göstermektedir.

Özellikle gayrimenkule dayalı finansal ürünlerin yaygınlaşması sektörün gerçek potansiyelini ortaya çıkarması, sermayenin tabana yayılması ve ülke ekonomisine olan katkısının artması noktasında çok önemli bir gelişme olacak. Türkiye'de ilk GYO sukuk ihracını gerçekleştiren Halk GYO, ilerleyen dönemlerde gayrimenkule dayalı finansal ürünlerin yaygınlaşması yönünde öncü çalışmalarını sürdürecek.
 
Halk GYO olarak bizim en büyük başarımız; müşterilerimiz, çalışanlarımız ve yatırımcılarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın bize göstermiş olduğu güven ve teveccühtür. Bu doğrultuda her zaman öncelikli hedefimiz hissedarlarımız için paylaşılabilir ve büyüyen değerler yaratmaktır. 
 
Bu hedefe doğru yol alırken, bize güvenen pay sahiplerimize ve emeğini ortaya koyan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım. 2018 yılının, ülkemiz, sektörümüz ve şirketimiz adına başarılarla dolu bir yıl olmasını dilerim.
 
Saygılarımla,
 
R. Süleyman ÖZDİL
Yönetim Kurulu Başkanı